Gazdaságfejlesztési Operatív Program
GOP 111-09/1-2010-0115
Az Univer-Product Zrt. 59.865.562 forint pályázati támogatást nyert a GOP-2009-1.1.1 jelű „Piacorientált kutatás-fejlesztési tevékenység támogatása” című pályázati kiíráson „Hagyományos ételízesítők készítésére alkalmas hazai fűszerpaprika fajták csípősségtartalmának és betegségellenállóságának fokozása szelekcióval” c. pályázatával.
Az Univer-Product Zrt. alapvető stratégiai célja, hogy a termékportfóliójában meghatározó jelentőségű, márkázott, erős fűszerpaprika-alapú termékeinek előállításához olyan fajták álljanak rendelkezésre, amelyek a jelenlegi fajtákhoz képest bőtermőbbek, baktérium és vírusrezisztenciával rendelkeznek, beltartalmi értékeik (kiemelten a csípősséget eredményező kapszaicin-tartalom) magasabbak a meglévő fajtákénál. A rezisztenciákkal rendelkező hibrid fűszerpaprika termesztése megbízhatóbb, a környezet növényvédőszer terhelését csökkentve gazdaságosan termeszthető.
Célunk, hogy jelen projekt eredményeként lényegi tulajdonságaiban feljavított konstans erősfűszer paprika fajták álljanak rendelkezésre és ezzel egyidejűleg elkészüljenek a hosszú távú stratégiai céloknak megfelelő hibrid fajták előállításához szükséges szülő vonalak, melyeket a meglévő csípős fűszerpaprika fajtákból és rezisztens vonalakból kiindulva állítunk elő.
A projekt zárását követően 2013-ban termesztésbe vonjuk a javított konstans fajtákat és a termést felhasználjuk az Univer fűszerpaprika termékek előállításához, melyeket a hazai mellett évről évre növekvő mértékben nemzetközi piacokon is értékesítünk.
GOP 1.1.1-11-2011-0065
Az Univer-Product Zrt. 71.125.651 Ft, partnere, a Fűszerpaprika Kutató-Fejlesztő Nonprofit Közhasznú Kft. 45.512.462 Ft támogatást nyert "Új és hagyományos ételízesítők készítésére alkalmas vegyszermentesen termeszthető csípős fűszerpaprika hibridek nemesítése" című programjára az Új Széchenyi Terv keretében.
Az Univer Product Zrt. célja, hogy fűszerpaprika termékei nyersanyagbázisául olyan fajták álljanak rendelkezésre, amelyek a jelenlegiekhez képest bőtermőbbek, vírus- és baktérium rezisztenciával rendelkeznek, beltartalmi értékeik magasabbak a meglévő fajtákénál.
Jelen projekt keretében két új multirezisztens fűszerpaprika hibrid nemesítése és fajtabejelentése fog megvalósulni: az egyik darálmány alapanyagként, a másik paprikaszeletszelet alapanyagként szolgál majd. A rezisztens hibrid fűszerpaprika fajták termőképessége megbízhatóbb lesz a konstans fajtákénál és a fajtavédelem is biztosítható, termesztésük során pedig a növényvédőszer felhasználás, így a környezet, a termés és a termék vegyszerterhelése is csökken.
GOP 1.3.1-11/A-2011-0093
Az Univer-Product Zrt. 44.509.846 Ft támogatást nyert "Ételízesítők csomagolásának fejlesztése a korszerű táplálkozással kapcsolatos igények kielégítése érdekében" című programjára az Új Széchenyi Terv keretében.
Az ételízesítő termékek piacának egyre bővülő részét jelentik az ún. HoReCa szektor (hotel, restaurant, catering) eladásai. Az Univer-Product Zrt. a meglévő egyadagos tasakos ketchup ill. salátaöntet termékeit jelen projekt eredményeképpen tartósítószer-mentessé fejleszti tovább, majonéz és mustár esetében új kiszerelésként jelenik meg vele, valamint olyan terméket is forgalmazni kíván ilyen kiszerelésben, amely eddig nem volt a piacon: ez a magyar konyha egyik legnépszerűbb ételízesítője, az Erős Pista. Ez a kiszerelés elősegíti, hogy az Erős Pista termék mind a hazai, mind külföldi piacokon is nagyobb részt kapjon a gasztronómiai csatornán belül, mivel könnyebben kezelhető az ételek felhasználó általi utóízesítésére, mint a jelenlegi kiskereskedelmi üveges termék.
GOP 1.3.1-11/A-2012-0028
Az Univer-Product Zrt. 18.771.311 Ft támogatást nyert "Az Univer Product Zrt sütőüzemének technológiafejlesztési programja " című pályázatával az Új Széchenyi Terv keretében.
Az Univer Product Zrt. sütőüzeme erős régiós szereplő, mely pozícióját megőrizte és erősíteni tudta a Lipóti Pékséggel létrejött megállapodással. Ennek keretében a Lipóti márkanév és hagyományos technológia párosult az Univer gazdaságos üzemméretével és a cégcsoport értékesítési csatornáinak kihasználásával. A két vállalkozás együttműködése szinergiát eredményezett, az így létrejött további fejlődési potenciál pedig techológiai fejlesztéseket követelt meg ill. tett lehetővé.
Jelen projekt keretében új kelesztő kamra és termoolajos sütőkemence került beépítésre, melyek kedvezőbb kelesztési és sütési technológiájukból következően a a legnagyobb darabszámban értékesített péksütemények és finompékáruk minőségének nagyfokú javulását eredményezték. A beruházás másik nem elhanyagolható előnye a beépítésre került berendezések más hasonló funkciójú berendezésekhez viszonyított hatékonyabb energiafelhasználása. A projektben új péksütemény termékek prototípusai is elkészültek.